Zimnolecznictwo i ciepłolecznictwo Poznań

Leczenie za pomocą zimnego powietrza i promieni podczerwonych
zimnolecznictwo

Zimnolecznictwo

Jest to krótkotrwałe poddanie ciała pacjenta nagłemu ochłodzeniu.

Przy pomocy zimnego powietrza (o temperaturze od -110 do -160 C) pobudzamy organizm do przyspieszenia procesów metabolicznych czy regeneracji struktur kostnych, stawowych, mięśni oraz skóry. Zabieg krioterapii jest szczególnie skuteczny w leczeniu urazów, silnych stłuczeń, miejscowego bólu i bólu poparzeniowego.

W naszej klinice wielokrotnie przekonaliśmy się, że przy pomocy krioterapii można uzyskać bardzo zadowalające efekty i to bez konieczności ingerencji chirurgicznej w ciało pacjenta. Metoda ta została potwierdzona przez wiele niezależnych badań specjalistycznych w różnych zakątkach świata. Nagłe źródło tak ogromnej dawki zimna zmusza ludzkie ciało do przyspieszonego uruchomienia procesów regulujących ciepłotę ciała, a tym samym odpowiedzialnych za funkcje odpornościowe organizmu.

Jest to dziedzina, która w dalszym ciągu ulega aktualizacji i rozwojowi, a to dzięki wzrostowi zainteresowania krioterapią np. przez sportowców, którzy w ten sposób odnawiają sprawność swojego organizmu między innymi po kontuzji.

Ciepłolecznictwo

Używamy tradycyjnych lamp Sollux, które emitują promieniowanie podczerwone.

Światło nieprzepuszczone przez filtr ma barwę białą. W zależności od schorzenia dobierana jest barwa filtra.

ciepłolecznictwo