Osteopata Poznań

Cechuje ją holistyczne (całościowe) podejście do organizmu człowieka

na czym polega

osteopatia

Ten rodzaj terapi nie skupia się na wybranych partiach organizmu, lecz traktuje ciało jako całość, której każdy element jest równie ważny w prawidłowym funkcjonowaniu. Terapia osteopatyczna zajmuje się przywróceniem prawidłowej ruchomości stawów za pomocą szeregu technik manualnych, które mają na celu pobudzenie organizmu do samoleczenia. Dokonuje się tego np. przez rozciągnięcie tkanek, zlikwidowanie napięć, lepsze ukrwienie chorego. Osteopata wykonuje całą niezbędną diagnostykę w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta. Poziom wiedzy z zakresu ortopedii i neurologii klinicznej pozwala na wychwytywanie objawów alarmujących oraz nieprzekraczanie swoich kompetencji.

Chiropractic, osteopathy, pain relief concept. Dorsal manipulation therapist  doing healing treatment on man back

Jak przebiega terapia?

Osteopata wykorzystuje wiedzę o anatomii i fizjologii człowieka. Przeprowadzony przez niego zabieg wyzwala w organizmie pacjenta zdolności do samoleczenia.

Pierwszym etapem terapii jest diagnoza, która składa się z szczegółowego wywiadu, oględzin, testach ruchomości ciała, a w niektórych przypadkach również badań jak rezonans magnetyczny czy RTG. Zabiegi przeprowadzone przez osteopatę opierają się o techniki manualne mające na celu poprawę ruchomości, zmniejszenie napięcia, pobudzenie drenażu żylnego i limfatycznego, pozbycie się przykurczy czy zaburzeń działania organów wewnętrznych.

Ponadto osteopata zaleca odpowiednio dobraną dietę i koryguje styl życia pacjenta w celach profilaktycznych.