Osteopata Poznań

Cechuje ją holistyczne (całościowe) podejście do organizmu człowieka
na czym polega

osteopatia

Ten rodzaj terapi nie skupia się na wybranych partiach organizmu, lecz traktuje ciało jako całość, której każdy element jest równie ważny w prawidłowym funkcjonowaniu. Terapia osteopatyczna zajmuje się przywróceniem prawidłowej ruchomości stawów za pomocą szeregu technik manualnych, które mają na celu pobudzenie organizmu do samoleczenia. Dokonuje się tego np. przez rozciągnięcie tkanek, zlikwidowanie napięć, lepsze ukrwienie chorego. Osteopata wykonuje całą niezbędną diagnostykę w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta. Poziom wiedzy z zakresu ortopedii i neurologii klinicznej pozwala na wychwytywanie objawów alarmujących oraz nieprzekraczanie swoich kompetencji.

 

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele można wyczytać z naszego organizmu? Poruszanie się, odpowiednie ruchy ciała, konkretne dolegliwości. Jeśli to wszystko razem się połączy, bardzo szybko można postawić diagnozę i wprowadzić odpowiednią dla niej formę leczenia. Nie ma wątpliwości, iż osteopatia w Poznaniu, oferowana przez naszą placówkę Kręg – Clinic, to jak najbardziej doskonały wybór dla wszystkich tych osób, które stawiają na niekonwencjonalne metody leczenia i wiarę, iż wszelkie dolegliwości oraz problemy można pokonać, jeśli odpowiednio podejdzie się do siebie i swojego ciała, oraz pełnego jego zrozumienia.

chiropraktyka

Jak przebiega terapia?

Osteopata wykorzystuje wiedzę o anatomii i fizjologii człowieka. Przeprowadzony przez niego zabieg wyzwala w organizmie pacjenta zdolności do samoleczenia.

Pierwszym etapem terapii jest diagnoza, która składa się z szczegółowego wywiadu, oględzin, testach ruchomości ciała, a w niektórych przypadkach również badań jak rezonans magnetyczny czy RTG. Zabiegi przeprowadzone przez osteopatę opierają się o techniki manualne mające na celu poprawę ruchomości, zmniejszenie napięcia, pobudzenie drenażu żylnego i limfatycznego, pozbycie się przykurczy czy zaburzeń działania organów wewnętrznych.

 

W osteopatii liczy się człowiek, jako całość. Tutaj osteopata nie patrzy na poszczególne części ciała i nie skupia się na konkretnym obszarze, który wywołuje ból, dyskomfort czy ograniczenia, ale traktuje człowieka jako całokształt, który wymaga ,,naprawy” na wielu płaszczyznach i w wielu aspektach. W ostatnim czasie osteopatia zyskała na popularności i wciąż zwiększa się liczba tych osób, które z niej pragną skorzystać. Trzeba jednak być świadomym tego, iż jest ona w stanie przynieść pożądany efekt, ale tylko wtedy, gdy będzie wykonywana przez doświadczonego osteopatę. W Kręg – Clinic to właśnie każdemu z Państwa jest gwarantowane.

Ponadto osteopata zaleca odpowiednio dobraną dietę i koryguje styl życia pacjenta w celach profilaktycznych.

Znaczenie osteopatii

W osteopatii każda część ciała ma tak samo ważne znaczenie dla całego organizmu i w ten sam sposób wpływa na jego poprawne funkcjonowanie. W terapii osteopatycznej stosujemy techniki manualne, które mają zapewnić pobudzenie ciała do samoistnego leczenia. Jednym z głównych zadań tej terapii jest próba przywrócenia prawidłowej ruchomości stawów. Część metod, które stosujemy w naszej klinice, polega na rozciąganiu tkanek pacjenta, likwidowaniu wszelkich napięć i polepszeniu ukrwienia chorego. By zapewnić jak największe bezpieczeństwo naszym pacjentom, wykonujemy dla nich zawsze konieczną i całkowitą diagnostykę. Nasza klinika posiada wystarczające kompetencje, które pozwalają wykrywać wszystkie dolegliwości chorego, a następnie reagować tak, by je zniwelować.

Terapia osteopatyczna w naszej klinice w Poznaniu jest zbudowana na wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka. Potrafimy dzięki odpowiednim zabiegom wpłynąć na organizm pacjenta i pobudzić go do samoleczenia. Leczenie w naszej klinice rozpoczyna się od koniecznej diagnozy, która złożona jest ze szczegółowo przeprowadzonej rozmowy z pacjentem, jego oględzin, testów sprawdzających ruchomość ciała i w wyjątkowych przypadkach z badań rezonansem magnetycznym lub RTG. Nasz wykwalifikowany osteopata posługuje się w czasie swojego zabiegu specjalnymi technikami manualnymi, których celem są: wpłynięcie na poprawienie ruchomości ciała ludzkiego, zniwelowanie wszelkich napięć, próba pobudzenia drenażu żylnego i limfatycznego, usiłowanie wyzbycia się różnego typu przykurczów i pozbycie się niepożądanych zaburzeń działania wewnętrznych organów. 


Nasz specjalista jest także zobowiązany przygotować przemyślaną dietę i przedstawić nowy styl życia, które pozwolą skorygować nieprawidłowości w organizmie i wpłynąć na widoczną poprawę jego kondycji. Wszystkie proponowane zalecenia naszego osteopaty mają na celu polepszyć ogólny stan zdrowia dzięki wprowadzanej i bardzo istotnej profilaktyce.

Osteopatia nie jest klasyczną formą leczenia, która ma na celu poradzenie sobie z danym problemem, jak to jest w przypadku większości zabiegów. Tutaj liczy się przede wszystkim ten łącznik, między ciałem i duchem, zrozumienie sensu człowieczeństwa i spojrzenie w głąb siebie. Uciskanie odpowiednich meridian na ciele, stosowne rozciąganie ciała, konkretne znane osteopatom techniki działania – to wszystko ma ogromny wpływ i znaczenie dla przywrócenia prawidłowej pracy organizmu. Jeśli więc osteopatia w Poznaniu z pomocą doświadczonego osteopaty, to jak najbardziej Kręg Clinic zaprasza Państwa do naszej placówki.