Laser wysokoenergetyczny Poznań

Większa moc pozwala laserowi objąć wiązką znaczną powierzchnię i przeniknąć jeszcze głębiej
laser wysokoenergetyczny

polaris hp

Aparat do laseroterapii Polaris HP jest aktywnym, nieinwazyjnym urządzeniem terapeutycznym emitującym energię promieniowania laserowego w zakresie widzialnym (czerwień) i bliskiej podczerwieni. Przyczynia się min. do poprawy mikrokrążenia, zwiększenia cyrkulacji tlenu, poprawy przetwarzania glukozy, aktywacji procesów metabolicznych w komórce. Laser ma też działanie przeciwbolówe.

Urządzenie to znajduje swoje zastosowanie w medycynie sportowej, ortopedii, reumatologii, neurologii czy dermatologii.

tenisita

Wysoka skuteczność

Lasery o wysokiej energii promieniowania oferują moc nawet 24x większą (do 12 000mW) od tzw. laserów zimnych.

Badania przeprowadzone przez włoskich lekarzy wykazały, że zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w przypadku urazów mięśni i stawów pozwoliło na wyraźnie większą redukcję dolegliwości bólowych (o 50%), aniżeli standardowa fizykoterapia (33%). To samo tyczyło się kwestii powrotu do aktywności zawodowej (już po 26,6 dniach vs 53,9). Badacze z Kanady zaobserwowali podobne efekty w przypadku zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli tzw. łokcia tenisisty. Ponadto laser zmniejsza ból po operacji wszczepienia by-passów zmniejszając go ponad 2-krotne w ciągu 24 godzin doby od pierwszego zabiegu.

Leczenie laserem o wysokiej energii stosuje się zarówno w bólach ostrych – pojawiających się wkrótce po zadziałaniu czynnika uszkadzającego, jak i przewlekłych – które utrzymują się przez długi czas, i zwykle są wyrazem utrwalonych uszkodzeń nerwów.