Fala uderzeniowa Poznań

Doskonała metoda leczenia chronicznego bólu związanego z układem ruchu

Spośród licznych metod obejmujących fizjoterapię i rehabilitację, z całą pewnością coraz to większą popularnością cieszy się terapia falą uderzeniową, która to w swoim działaniu wykorzystuje energię z fali akustycznej. Sprawdza się ona przede wszystkim przy uporczywych bólach kręgosłupa, przy zmianach zwyrodnieniowych stawów, przy ostrogach piętowych, przy łokciu tenisisty czy bólu barku. Jest ona także doskonała przy zapaleniu ścięgien. Ta fizykoterapeutyczna metoda, jaką jest fala uderzeniowa działa zarówno przeciwbólowo, przeciwzapalnie, ale również odprężająco i relaksująco na cały organizm człowieka.


Poprzez nowoczesne rozwiązania, jakie oferuje nam dziś rynek, możliwości leczenia różnego rodzaju bólów i dyskomfortów są naprawdę ogromne i co najważniejsze – skuteczne w swoim działaniu. Kręg Clinic to miejsce, które stawia na najwyższą jakość swoich usług, bowiem wie doskonale, jak ważną i istotną rolę odgrywa zadowolony pacjent. Ten, jeśli będzie potrzeba powróci i zachęci innych. Mając takie podejście, można budować renomę marki i jej pozycję na rynku. Jeśli w grę wchodzi terapia falą uderzeniową w Poznaniu, jak najbardziej usługa ta okaże się być godną uwagi absolutnie dla każdego, kto walczy z dolegliwościami, o jakich wspomnieliśmy powyżej.


Z tego miejsca nasza placówka Kręg Clinic, jest w pełni do Państwa dyspozycji, pragnąc zaoferować najwyższej jakości usługę, jaką jest terapia falą uderzeniową w Poznaniu. Działamy na najwyższej jakości sprzęcie, wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie zdobyte przez zespół specjalistów, a ponadto indywidualnie podchodząc do każdego zlecenia, jesteśmy w stanie uporać się z większością problemów, z jakimi się Państwo do nas zgłaszają.

na czym polega

fala uderzeniowa

Terapia falą uderzeniową wykorzystuje lecznicze cechy fali akustycznej o specyficznych właściowościach tj. wysokim, skokowym ciśnieniu (max. 5 barów) uwalnianym w bardzo krótkim czasie (do 20 Hz). Zogniskowana energia przekazywana jest do organizmu za pomocą wolno poruszającego się aplikatora przyłożonego do skóry, z którą sprzęgany jest za pomocą żelu. Dzięki skupieniu energii fala uderzeniowa bardzo dokładnie trafia w konkretne miejsce. Działa przede wszystkim na chore tkanki, w niewielkim lub w żadnym stopniu oddziałuje na pozostałe. Jest to obecnie jedna z najlepszych metod, stosowana z powodzeniem w leczeniu chronicznego bólu, który związany jest z układem ruchu.

 

 

Fenomen oferowanej przez nas terapii falą uderzeniową polega na tym, iż działa ona przeciwbólowo, przyspiesza ona regenerację tkanek, a ponadto intensyfikuje ona syntezę kolagenu i procesy angiogenezy, a więc tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Dzięki takiej fali uderzeniowej, nie trzeba stosować środków farmakologicznych i innych metod walki z bólem, bowiem ta jest niezwykle skuteczna w swoim codziennym wykorzystywaniu i to na bardzo szerokim polu działania. Mądre zwalczanie bólu terapią fali uderzeniowej to najlepsza inwestycja, w jaką tylko można dla siebie zainwestować.

fala uderzeniowa

Jak wygląda zabieg falą uderzeniową?

W pierwszej kolejności kluczowe znaczenie ma wywiad z pacjentem, a następnie analiza wykonanych badań obrazowych i określenie na podstawie wielu czynników największej tkliwości sprzętu na skórę. Po ustawieniu odpowiednich parametrów, możliwe jest wykonanie już samej terapii na określone miejsce, z którego bólem czy dyskomfortem pacjent się boryka.

 

Terapia falą uderzeniową „Impactis” firmy ASTAR fizjotechnologia, wykorzystuje lecznicze cechy fali akustycznej o specyficznych właściwościach tj. wysokim, skokowym ciśnieniu (max 5 barów) uwalnianym w bardzo krótkim czasie (do 20 Hz). Energia ta przekazywana jest do organizmu przez wolno poruszający się aplikator przyłożony do skóry, z którą sprzęgany jest za pomocą żelu.

 

Czy taka forma działania, jaką jest fala uderzeniowa w Poznaniu, powoduje ból? W trakcie samego zabiegu może się on pojawić, a sama intensywność uzależniona jest od tego, jakie parametry zostaną ustawione, z jakim problemem zmaga się pacjent i jaki charakter dane schorzenie posiada.

Skuteczność terapii falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową w Poznaniu niesie za sobą same korzyści, dlatego też jak najbardziej warto na nią postawić. Kluczowe tutaj znaczenie ma to, iż działa ona z dużą siłą, bezpośrednio na miejsce problematyczne, nie niszcząc przy tym obszaru wokół niego. Fala uderzeniowa jest skuteczna, a jej efekty można zobaczyć w bardzo szybkim czasie.

Zapraszamy

Z tego miejsca bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do wyboru naszej placówki Kręg – Clinic, mając nadzieję, iż oferowana terapia falą uderzeniową w Poznaniu, pozwoli przynieść Państwu ulgę w bólu i możliwość dalszego funkcjonowania, bez dyskomfortu i jakichkolwiek ograniczeń. Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy serdecznie do kontaktu.