Rehabilitacja ortopedyczna Poznań

Są to liczne działania ze strony rehabilitantów, które to mają na celu przywrócenie funkcji narządu ruchu, a także aktywności życiowych, które to zostały utracone w wyniku wypadku, choroby, urazu czy też zmian wrodzonych, bądź nabytych.

Rehabilitacja ortopedyczna to liczne działania ze strony rehabilitantów, które to mają na celu przywrócenie funkcji narządu ruchu, a także aktywności życiowych, które to zostały utracone w wyniku wypadku, choroby, urazu czy też zmian wrodzonych, bądź nabytych. I bez względu na to, czy pacjent zmaga się z chorobą, ze sportowym urazem spowodowanym niewłaściwym doborem treningu czy bólem wywołanym wcześniejszym wypadkiem, rehabilitacja ortopedyczna stanowi jak najbardziej doskonały wybór dla każdego.

 

Nasza placówka Kręg Clinic, to najlepszy zespół specjalistów, który dokłada wszelkich starań, aby móc zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę i wsparcie w powrocie do pełnej lub częściowej sprawności. Rehabilitacja ortopedyczna w Poznaniu, pod okiem doświadczonych rehabilitantów w tym zakresie, to najlepsza jakość usług, na jaką tylko każdy z Państwa może postawić.

na czym polega

rehabilitacja ortopedyczna

Nie ma jednego, z góry określonego schematu, który obejmowałby rehabilitację ortopedyczną, bowiem wszystko zawsze dobierane jest indywidualnie do każdego pacjenta. Jednym z kluczowych elementów są z pewnością badania, na podstawie których specjalista może postawić diagnozę i zaoferować odpowiedni rodzaj rehabilitacji. Ważne są więc takie badania, jak: USG, RTG, a także rezonans magnetyczny. I bez względu na to, czy konieczna jest najpierw operacja czy wystarczy tylko praca z fizjoterapeutą, rehabilitacja ortopedyczna zawsze stanowi element nadrzędny, aby móc uzyskać pożądane efekty, utraconą sprawność czy też życie bez bólu.

 

Kluczowe znaczenie w rehabilitacji ma współpraca pacjenta z fizjoterapeutą, bowiem tylko dzięki temu można uzyskać pożądane efekty. W trakcie pracy z pacjentem, wykorzystywane są różnego rodzaju sprzęty, maszyny sportowe, akcesoria do ćwiczeń, ale i praca bez użycia jakichkolwiek dodatków. Poprzez odpowiednie ćwiczenia, rehabilitacja ortopedyczna w Poznaniu ma przede wszystkim za zadanie wzmocnić osłabione mięśnie, przywrócić zakres ruchu, jak również i poprawić ogólną sprawność. Zaangażowanie w rehabilitację ma kluczowe znaczenie i od niego zależy, jakie uzyska się efekty końcowe.

rehabilitacja kolana

W czym pomożemy

Rehabilitacja ortopedyczna w Poznaniu skierowana jest do wszystkich tych osób, które z różnych powodowów zmagają się z urazami, z bólami czy też z ograniczeniami, które to uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie.

Może to dotyczyć urazu, kontuzji sportowej, postępującej choroby. Może to również być związane z odbytą operacją, z przebytą infekcją czy też z utratą zdolności do tego, aby normalnie żyć i funkcjonować w codziennym świecie. Taka rehabilitacja ortopedyczna jest więc niezbędna, jeśli doszło do złamań, oparzeń, do uszkodzeń mózgu czy do problemów w obrębie zmysłów, jak na przykład utrata wzroku czy utrata słuchu. Jest ona także konieczna po utracie czy amputacji kończyn, przy skoliozie, stwardnieniu rozsianym, przy rozszczepie kręgosłupa, artroplastyce czy porażeniu mózgowym.

 

Jesteśmy zespołem specjalistów, który dokłada wszelkich starań, aby móc zapewnić pacjentom jak najlepszą i najbardziej skuteczną w swoim działaniu opiekę. Do każdego pacjenta podchodzimy w pełni indywidualnie i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić mu to, co dla niego właśnie okaże się być najlepsze. Wiemy doskonale, iż proces rehabilitacji jest niezwykle trudny, pracochłonny i żmudny, ale z każdą kolejną pracą z fizjoterapeutą, można zobaczyć znaczną poprawę zdrowia, a to z pewnością jest największą mobilizacją, by każdego dnia walczyć o siebie jeszcze bardziej, jeszcze mocniej i z jeszcze większym zaangażowaniem.

Zgłoś się do Kręg Clinic

Kręg – Clinic to niewątpliwie takie miejsce, jakiemu warto zaufać i na które warto postawić, aby w pełni cieszyć się jakością wykonywanych usług oraz efektywnością pracy. Rehabilitacja ortopedyczna leczy zarówno objawy wtórne, jak również i objawy, które są ich następstwem. Dzięki leczeniu różnego rodzaju dysfunkcji, leczy ona niepełnosprawność i to zarówno tą biologiczną, jak również psychologiczną czy też społeczną.

Zadzwoń już dziś

Jeżeli zależy Państwu na rehabilitacji ortopedycznej w Poznaniu, prowadzonej na bardzo wysokim poziomie i niemal ze 100% skutecznością i efektywnością leczenia, to jak najbardziej zapraszamy Państwa do naszej placówki Kręg Clinic. Odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania, zaproponujemy indywidualnie dopasowany do Państwa plan działania i podejmiemy się wyzwania, aby jak najbardziej wspomóc Państwa w powrocie do sprawności i jak najlepszego funkcjonowania w codziennym życiu.