Terapia czaszkowo-krzyżowa Poznań

Niezwykle nowatorska, delikatna, nieinwazyjna, a przy tym niebywale skuteczna forma zabiegu, której to celem jest przywrócenie pełnej sprawności układu kranialnego.

Terapia czaszkowo – krzyżowa jest to niezwykle nowatorska, delikatna, nieinwazyjna, a przy tym niebywale skuteczna forma zabiegu, której to celem jest przywrócenie pełnej sprawności układu kranialnego. To właśnie układ ten odpowiada za prawidłową pracę mięśni i jeśli pojawiają się w jego obrębie zakłócenia, dochodzi do napięć, które dalej w konsekwencji doprowadzają do różnego rodzaju stanów chorobowych i powikłań. Stres, urazy, traumatyczne przeżycia – to wszystko ma ogromny wpływ na to, jak żyjemy, jak się czujemy, jak jesteśmy w stanie poradzić sobie w określonych sytuacjach.

 

Oferowana przez nas terapia czaszkowo – krzyżowa w Poznaniu, to jeden ze sposobów przywrócenia pełnej sprawności organizmu, w wyniku nieodpowiedniego napięcia mięśniowego. Taka forma terapii oferowana jest każdemu, a więc zarówno dzieciom w wieku niemowlęcym, aż po osoby starsze.

na czym polega

terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo – krzyżowa jest formą terapii manualnej, która to opiera się na anatomii i fizjologii. Dla prawidłowej pracy organizmu, kluczowe znaczenie mają tak zwane trzy rytmy fizjologiczne. Jest to bicie serca, oddychanie i rytm tętnienia płynu mózgowo – rdzeniowego. Taka terapia czaszkowo – krzyżowa w Poznaniu, prowadzona pod okiem naszych specjalistów, daje możliwość uzyskania normalizacji przepływów tych właśnie rytmów.

 

Jak taka forma terapii wygląda? Polega ona na dotykaniu, jak również i na uciskaniu odpowiednich miejsc w obrębie kości krzyżowej, a także miednicy, przepony czy otworu górnego klatki piersiowej i kości czaszki. Głównym założeniem tej terapii czaszkowo – krzyżowej jest przede wszystkim rozluźnienie struktur łącznotkankowych. Poprzez odpowiednie ruchy, terapeuta dociera do tkanki łącznej i uwalnia tworzone w niej napięcie. Istotne w tej terapii jest to, iż ma on wpływ tak naprawdę na wiele układów, począwszy od nerwowego, przez mięśniowo – kostny, układ krążenia, limfatyczny, a także oddechowy i endokrynny. Oddając swoje ciało w nasze ręce, każdy z Państwa jest w stanie uzyskać najlepszą formę pracy ze swoim ciałem, która to może okazać się lekiem na wiele dolegliwości i stanów chorobowych.

terapia czaszkowo krzyżowa

Korzyści

Nie ma wątpliwości, iż prowadzona przez nas terapia czaszkowo – krzyżowa w Poznaniu, jest w stanie zagwarantować pacjentom ogrom korzyści płynących z funkcjonowania ich organizmu. W sposób szczególny należy uwzględnić to, iż działa ona na wielu płaszczyznach i sferach, radząc sobie zarówno z małymi, jak również i z dużymi problemami zdrowotnymi. Jest więc ona doskonała przy takich stanach, jak:

psychoza,

autyzm,

problemy z koncentracją,

nadpobudliwość,

nadmierny stres,

bóle i zawroty głowy,

zapalenie zatok, bóle uszu,

wady wymowy,

bóle kręgosłupa i pleców,

  • urazy powypadkowe,
  • inne.

Kręg Clinic - miejsce godne zaufania

Kręg Clinic jest placówką wyjątkową, skierowaną w pełni na potrzeby swoich pacjentów. Oprócz klasycznych form terapii, oferuje również i nowoczesne rozwiązania, jakimi są między innymi terapia czaszkowo – krzyżowa w Poznaniu, ciesząca się z roku na rok coraz większą popularnością. W tym miejscu każdy z pacjentów może liczyć na kompleksowe działanie, nastawione w pełni na pomoc każdemu pacjentowi.

Zapraszamy

Jeśli pragną Państwo skorzystać z najwyższej jakości usług na wysokim poziomie, jeśli zależy Państwu na wyborze godnej uwagi placówki oferującej terapię czaszkowo – krzyżową, to jak najbardziej zapraszamy do kontaktu i do umówienia wizyty spotkania z naszym terapeutą.