Rehabilitacja neurologiczna Poznań

To zespół działań, których celem jest przywrócenie jak największej sprawności i samodzielnego funkcjonowania pacjenta, po przebytych chorobach neurologicznych czy też w wyniku mających miejsce problemów ze strony układu neurologicznego.

Rehabilitacja neurologiczna jest to zespół działań, których celem jest przywrócenie jak największej sprawności i samodzielnego funkcjonowania pacjenta, po przebytych chorobach neurologicznych czy też w wyniku mających miejsce problemów ze strony układu neurologicznego. Choroby neurologiczne w bardzo dużym stopniu uszkadzają sprawność pacjentów, co wiąże się często z miesiącami, a nawet latami pracy, aby przywrócić dane funkcje, pozwolić pacjentowi funkcjonować w społeczeństwie, jak również i zapewnić mu jak najwyższą jakość życia. Rehabilitacja neurologiczna skupia i opiera się na trzech podstawowych filarach: funkcjonowaniu społecznym, sprawności funkcjonalnej, jak również i sferze psychologicznej.

 

Nasza placówka Kręg Clinic wychodzi dziś do Państwa ze swoją ofertą, mając nadzieję, iż uda nam się w pełni sprostać Państwa potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom. Z naszej strony możemy zagwarantować ogrom zaangażowania i jak najlepszej opieki, starając się zrobić wszystko, aby prowadzona rehabilitacja neurologiczna w Poznaniu, jak najszybciej przyniosła pożądane efekty.

Na czym polega rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna składa się z działań specjalistów pracujących w wielu dziedzinach, bowiem tylko wtedy może ona przynieść zamierzone efekty. Kluczowe znaczenie ma więc tutaj zarówno praca z fizjoteraputą, z psychologiem, z rehabilitantem, z neurologopedą, ale również i z lekarzami zajmującymi się leczeniem schorzeń współistniejących. Poprzez odpowiednio dobrany plan działania, który powinien być dopasowany indywidualnie do każdego pacjenta,, taka forma pracy z nim ma na celu umożliwić mu w jak największym stopniu powrót do normalności i samodzielności.

 

 

rehabilitacja

W rehabilitacji neurologicznej wykorzystuje się odpowiednie metody pracy, które dobiera się na podstawie wyników badań, jak również i specjalnej skali Brunnstrom’a. Na tej podstawie dopasowuje się określone formy pracy z pacjentem. Do tych najbardziej popularnych należą między innymi: metoda Bobath, metoda Vojty, MAES, terapia wymuszonej konieczności, integracja sensoryczna, elektrostymulacja funkcjonalna, a także wykorzystanie pionizatorów i innych sprzętów ortopedycznych czy też metoda PNF.

Jakie są więc wskazania do wyboru rehabilitacji neurologicznej w Poznaniu? Ma ona zastosowanie w przypadku wielu chorób, w tym przede wszystkim przy chorobie Parkinsona, przy stwardnieniu rozsianym, przy zespole Downa, zespole Brown – Sequarda czy też przy SMA, czyli przy rdzeniowym zaniku mięśni. Taka rehabilitacja neurologiczna sprawdza się również po operacjach guza mózgu, po udarze mózgu, po urazach czaszkowo – mózgowych, przy polineuropatii, przy niepełnosprawności sprzężonej czy też przy mózgowym porażeniu dziecięcym.

Dlaczego warto

Najważniejsza w rehabilitacji neurologicznej jest szybkość działania i na niej właśnie należy się skupić. Im szybciej zostanie ona podjęta, tym zwiększa się szansa na powrót pacjenta do sprawności. W przypadku dzieci, które rodzą się z chorobami neurologicznymi, taka forma rehabilitacji powinna mieć miejsce niemal od pierwszych dni życia takiego dziecka. 

 

W przypadku zaś osób po incydentach neurologicznych i przy pojawiających się chorobach, niemal od razu, gdy nie ma zagrożenia zdrowia i życia, a funkcje życiowe są w normie, taka rehabilitacja neurologiczna w Poznaniu, powinna być rozpoczęta. Tylko poprzez jej zastosowanie, istnieje szansa powrotu pacjenta do sprawności i jak najlepszego funkcjonowania w codziennym świecie.

ćwiczenia z piłką

Zapraszamy do Kręg Clinic

Jeśli pragną Państwo postawić na najlepszą opiekę w zakresie rehabilitacji neurologicznej w Poznaniu, to jak najbardziej Kręg Clinic jest w pełni do Państwa dyspozycji. Zapewniamy wsparcie najlepszych specjalistów w tej dziedzinie i kompleksową opiekę, dzięki której każdy pacjent będzie mógł skorzystać z pełnego wachlarza możliwości, jakie dadzą mu szansę na powrót do zdrowia.

Zadzwoń już dziś

Jeśli pragną Państwo postawić na zespół najlepszych specjalistów, na fachową opiekę w Poznaniu i jak największą szansę na powrót do sprawności po przebytych incydentach neurologicznych lub chorobach z zakresu neurologii, to jak najbardziej zapraszamy Państwa do naszej placówki Kręg – Clinic. Wystarczy zadzwonić, aby umówić się na wizytę. Odpowiemy na wszelkie Państwa pytania i zaproponujemy taki plan działania w zakresie rehabilitacji neurologicznej w Poznaniu, aby przyniósł on Państwu jak najlepsze efekty.