Ultradźwięki Poznań

Drgania mechaniczne o częstotliwości, która przekracza granicę słyszalności ucha ludzkiego
na czym polega

terapia ultradźwiękami

Istota leczenia za pomocą ultradźwięków oparta jest na przekształcaniu energii kinetycznej w energię cieplną, chemiczną oraz elektryczną. Ta „zamieniona” energia ma pozytywny wpływ na organizm, min: działa przeciwbólowo, rozluźnia mięśnie, rozszerza naczynia krwionośne, powoduje powstawanie związków aktywnych biologicznie, hamuje procesy zapalne.

 

Kiedy ultradźwięki okażą się dobrym wyborem? W sposób szczególny jest ona polecana w przypadku ograniczenia ruchomości stawów, które to spowodowane są między innymi przykurczem powięzi czy też więzadeł, a także i innych struktur. Ponadto, ultradźwięki działają również przeciwzapalnie, a ponadto wspomagają one procesy naprawcze uszkodzonych tkanek. W naszej klinice, oferowane ultradźwięki w Poznaniu, to także i działanie przeciwbólowe, to idealny sposób na walkę z zapaleniem zatok czy rewelacyjny sposób na gojenie się ran i zrostów kostnych.

 

Jakie elementy odgrywają kluczowe znaczenie w terapii ultradźwiękami? Najważniejszy jest dobór odpowiednich parametrów do każdego z przypadków, z jakim zmaga się pacjent. I tak, ważną i istotną rolę odgrywa między innymi częstotliwość działania fali, prędkość rozchodzenia się jej, moc energii ultradźwiękowej, a także sposób aplikacji ultradźwięków czy sam czas zabiegu. My dokładamy wszelkich starań, aby dobrać terapię indywidualnie do potrzeb pacjenta, tak, aby zapewniła ona jak najlepsze i skuteczne działanie.

ultradźwięki

Wskazania

Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków można złagodzić wiele dolegliwości.

Z pewnością warto skorzystać z terapii opartej na ultradźwiękach w przypadku jednego z następujących schorzeń:

Zalety ultradźwięków

Nie ma wątpliwości, iż ultradźwięki niosą za sobą szereg korzyści, które pozwalają uzyskać pożądane efekty. Są one przede wszystkim szybkie w swoim działaniu, niezwykle bezpieczne a więc i tym samym nieinwazyjne. Działają w szerokim spektrum zastosowania i mają doskonały wpływ na różnego rodzaju dolegliwości. Istotne znaczenie ma to, iż ultradźwięki mają zastosowanie i w samej medycynie, szczególnie w fizjoterapii, ale również w kosmetyce, poprawiając wygląd skóry i jej jakość. Redukcja zmarszczek, poprawa napięcia skóry, usunięcie problemu worków pod oczami.

Kręg Clinic - miejsce godne zaufania

Jeśli zależy Państwu na terapii ultradźwiękowej w Poznaniu, takiej, która okaże się być ,,lekiem” na wszelkie Państwa dolegliwości, to jak najbardziej Kręg – Clinic jest godną wyboru placówką właśnie dla Państwa. W tym miejscu pracują najlepsi specjaliści, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie i stosowne kwalifikacje, aby takie zabiegi przeprowadzać. Co więcej, to miejsce nastawione jest przede wszystkim na kompleksową pomoc pacjentom, na profesjonalne do nich podejście i na indywidualne dobranie rozwiązań do konkretnego pacjenta.

Zapraszamy

Jeżeli pragną Państwo zdobyć więcej informacji na temat samych ultradźwięków, a także samego ich wykorzystania w procesach leczenia, to jak najbardziej zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do kontaktu. Jesteśmy przekonani o tym, iż Kręg – Clinic jest w stanie sprostać potrzebom wszystkich odbiorców, realizując swoje usługi zawsze na najwyższym poziomie. My dbamy o naszych klientów, bowiem wiemy doskonale, iż to dzięki nim właśnie możemy się rozwijać, istnieć i być na rynku. Zapraszamy do kontaktu i do umówienia wizyty na terapię ultradźwiękową.